DOBRA WARTOŚĆ – TWOJA WARTOŚĆ

wartość

Kiedy ostatnio zadawałaś sobie pytanie o to, kim właściwie jesteś? Ja wiem, pytanie wydaje się może nieco tendencyjne. Wiadomo, że pełnimy wiele życiowych i społecznych ról, ale niech to pytanie ma nieco głębszy wymiar. Kiedy zatem zastanawiałaś się nad tym jak dobrze znasz siebie i swoją wartość? Swoje plusy i minusy? Wcale nie zdziwię się jeśli odpowiedzią będzie jedno z tych dwóch słów: nigdy lub dawno.

Niestety zazwyczaj przypominamy sobie o sobie… po coś, ot choćby przed rozmową rekrutacyjną. Wiadomo, że tam jednym z pierwszych pytań jest właśnie to, o mocne strony, a przecież ZALEŻY nam na otrzymaniu tej pracy tak? Skoro ZALEŻY to intensywnie myślimy nad tym co w nas jest takiego dobrego i niezwykłego, staramy się, analizujemy… Specjalnie zwracam uwagę na słowo ZALEŻEĆ, gdyż właśnie wtedy gdy czegoś chcemy i gdy nam zależy, staramy się robić to dobrze. W przypadku rozmowy rekrutacyjnej motywacją jest oczywiście zdobycie pracy, ale w życiu codziennym może być nią np. lepsza jakość życia. Naszego życia, życia ludzi z naszego bezpośredniego otoczenia. Stawka jest zacna, zatem wewnętrzny rachunek warto, a nawet wypada zrobić znacznie wcześniej. Dla samej siebie, bo zawsze warto znać swoją wartość, bez względu na to jakie wyzwania w danej chwili nas spotykają.

Rób swoje.

Znając swoją wartość poradzimy sobie w życiu. Poradzimy sobie z ludźmi którzy nie będą nam przychylni, poradzimy sobie w każdej trudnej sytuacji. Pamiętasz może ile razy ktoś próbował podciąć Ci skrzydła ? Zwątpił w to co robisz? Próbował zabrać marzenia w które Ty tak mocno wierzyłaś? Niestety, takich ludzi jest całe mnóstwo. Pseudo doradców, którym los w którymś momencie zrobił psikusa i przez to sami nigdy nie stanęli na nogi, dlatego chętnie jedną z tych niestabilnych nóg podkładają innym. Jeśli nie chcesz być tak jak ONI, zgnuśniali znawcy od wszystkiego, ludzie od złotych rad, ludzie od niczego, wysysacze energii – odkryj siebie. Zrób to już teraz. Zastanów się nad sobą i swoim życiem. Odrobina refleksji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Postaraj sie wsłuchać w prawdziwą siebie. Chcesz zrobić coś ze swoim życiem, ale nie wiesz co? Każdego prędzej czy później dopada taka refleksja. Musisz sama przed sobą odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim pomyśl nad swoimi zaletami – od tego zawsze łatwiej zacząć 😉  W czym jesteś naprawdę dobra? Mi zajęło trochę czasu zanim uświadomiłam sobie swoją lepszą i gorszą stronę, tak – słabości też zdecydowanie warto znać 🙂 Dzięki temu wiem w czym mogłabym się zrealizować, a co lepiej od razu odpuścić. Gdy już to zrobisz, zobaczysz, że polemika z zabieraczami marzeń jest bezsensowna i nie będziesz nawet tracić na nią czasu. Swojego cennego czasu. Będzie Ci zależeć na tym co w Tobie dobre i w co wierzysz. Najtrudniejsze już za Tobą – Ty już sobie to uświadomiłaś i znasz swój cel.

Nikt nie jest idealny.

Każdy z nas jest w czymś dobry. Nie ma ludzi idealnych, dobrych od wszystkiego. Gdyby tak było duże korporacje nie składałyby się z wielu działów, tylko wszystko ogarniałaby jedna osoba. Od sprzedaży po fakturowanie. Jakoś to się ze sobą nawet na piśmie gryzie. Tak się nie da. Urodziliśmy się z różnymi predyspozycjami i umiejętnościami, wykorzystujmy to co w nas najlepsze. Nieustannie się rozwijajmy i dążmy do postawionego sobie celu. Różnych ludzi spotykamy, nie unikniemy konfrontacji też z tymi o mniejszym rozumku, ale dzięki samoświadomości będziemy mogli w łatwy sposób wyselekcjonować to na co szkoda tracić czasu. Osobiście cholernie rażą mnie w ludziach wyłącznie dwie cechy: głupota i chamstwo. Wierzę natomiast w to, że małymi kroczkami, konsekwentnie można i trzeba robić swoje. Słowo ‚konsekwencja’ jest tutaj kluczowe.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz