FAJNIE JEST BYĆ MAMĄ

fajnie jest być mamą

Czasami myślę sobie, że mam za dużo na głowie, że ciągle tylko dwoję się i troję. Organizowanie 10 rzeczy naraz mam opanowane do perfekcji, ale myślę, że to wciąż mało.  

Ostatnio tak się zastanawiałam przez dłuższą chwilę i doszłam do wniosku, że z całą pewnością znajdą się tacy ludzie, u których uznania i tak nie zdobędę, bo w końcu jestem TYLKO matką. Nie wiem skąd się bierze taka społeczna pogarda, ale bardzo często matki uznawane są po prostu za gorsze. Z całą pewnością znajdą się ludzie, którzy myśleć będą, że w porównaniu z nimi robimy śmiesznie mało, no bo w końcu tylko SIEDZIMY sobie w domu, ODPOCZYWAMY, jak przysłowiowy pączek w maśle. Wiecie co? I dobrze. Niech myślą co chcą, a ja Wam powiem, że chyba niczego nie można porównać do wysiłku jaki kobieta wkłada w macierzyństwo. Nie jestem z tych co to macierzyństwo wynoszą na piedestał i nie robię z siebie ani żadnej męczennicy, ani tym bardziej super bohaterki. To piękna przygoda, którą po prostu warto przeżyć, ale ma też swoje ciemniejsze strony. System zadaniowy u matki działa non stop. Więcej o wymagającym pracodawcy jakim jest dziecko poczytasz TUTAJ (przeczytaj koniecznie, bo jak narazie jest to najchętniej odwiedzany wpis 🙂 ). Nie ma urlopów i zwolnień, od narodzin pracuje się już w tym zawodzie 24 h na dobę, zajmując się na zmianę domem i dziećmi. Sprzątaniem, gotowaniem, praniem, zmywaniem, odkurzaniem, składaniem ubranek, sprzątaniem zabawek, ścieleniem łóżek zmienianiem pieluch, kąpaniem etc., szczerze – to nawet nie chce mi się już wymieniać tego wszystkiego. Ja wiem, wiem, że decydując się na dziecko bierzemy to na siebie w pakiecie i mamy świadomość tych dodatkowych obowiązków, ale….

Myślę, że przy całej tej dobrej robocie, którą matki każdego dnia odwalają, to co każdej matce się po prostu należy to zwykły szacunek.

Jasne, że macierzyństwo jest cudowne i wspaniałe, ale to też pasmo trudu, wysiłku i wyrzeczeń i nie rzadko porażek. Dlatego właśnie, fajnie kiedy inni (np. ludzie w innej sytuacji życiowej) szanują to, że mimo, iż nie robimy takich rzeczy jak oni, to robimy całkiem sporo i nie są to wcale rzeczy mniej ważne. Wychowanie małego człowieka to nie jest pikuś, to nie jest błahostka, to nie tabelka, którą uzupełnię w jeden wieczór. I właśnie z tego powodu wcale nie czuję się gorsza choćby wtedy, kiedy inni rano gonią do pracy, a ja zostaję w domu. Nie! Wręcz przeciwnie. Z dumą prowadzę wózek z moją najlepszą zapłatą za ten codzienny, rodzicielski wysiłek i trud.

Praca pracy nierówna.

Urlop macierzyński nijak ma się do wypoczynkowego. Opieka i wychowanie nowo narodzonego dziecka nie ma nic wspólnego z urlopem (samo słowo się nie liczy). To poważne i odpowiedzialne zadanie. Usłane radością, przepełnione miłością, a czasami smutkiem i łzami, ale finalnie generujące moc pozytywnej energii. Kiedy INNY będzie parzył sobie w pracy ciepłą kawę, ja o takiej będę mogła tylko pomarzyć przez następne kilka godzin, kiedy INNY wróci do domu po pracy i położy się ze zmęczenia do łóżka, ja w tym czasie też będę mogła o tym tylko pomarzyć przez następne kilka godzin, kiedy INNY wieczorem wyjdzie spotkać się spontanicznie ze znajomymi ja wtedy… zresztą sami wiecie 😉 Mimo to nie zamienię się teraz z INNYM. Celebruję swój czas, nasz czas, każdą zimną kawę i nieprzespaną noc (no dobra, tu mnie poniosło). Choć po takiej nieprzespanej nocy znów jest dzień, a wspólnych poranków, pobudek, całej tej dziecięcej radości i optymizmu nie zastąpi mi nikt, nic i nigdy.

Czy wiem już wszystko? Nie, nie wiem. Czy umiem już wszystko? Nie, nie umiem. Czy widziałam już wszystko ? Nie, nie widziałam. Czy mam wszystko? Materialnie nie, nie mam, ale mam znacznie więcej – mam dzieci, a one są dla mnie wszystkim. I dlatego fajnie jest być mamą.

Jeśli spodobał Ci się mój wpis będzie mi miło jeśli go polubisz i/lub udostępnisz.

Polub moją stronę na Facebooku 

https://www.facebook.com/SuperMammaBlog/

Zajrzyj na mój Instagram

https://www.instagram.com/supermamma.pl/

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz