NAUCZ SIĘ NIE ROBIĆ NIC

Wiesz co najlepszego możesz dla siebie zrobić? Odpowiedz jest bardzo prosta:  NIC. Umiesz tak?

Dla siebie możemy zrobić wiele rzeczy: iść do fryzjera, do kina, a w przypadku młodych mam coś bardziej realnego: 10 minutowy prysznic w spokoju, czy wyjście do sklepu. To już coś, ale ostatnio odkryłam jednak coś zdecydowanie fajniejszego, a mianowicie niezmiernie trudną sztukę nicnierobienia. Wyszłam na spacer, telefon był bliski rozładowania więc opcja bycia online odpadła, książki nie wzięłam, wiec poczytać nie mogłam, kawę już piłam więc wizyta w kawiarni odpadła, w lodziarni zresztą też bo było za zimno. Łazić po okolicy też specjalnie mi się nie chciało. Z tego wszystkiego postanowiłam przycupnąć na ławeczce wśród drzew na naszym pobliskim skwerku.

Nowa jakość życia.

Siedząc tak przez 15 minut i nic nie robiąc czułam się co najmniej dziwnie. Nie jestem przyzwyczajona do takiego stanu, u mnie musi się coś dziać. Choćby wyjście wiązało się tylko z zakupem bułek w sklepie, a tu nagle taka odmiana. Po paru minutach stwierdziłam, że oprócz tego, że uczucie jest dziwne to jest również miłe. Nagle tysiące kłębiących się w mojej głowie myśli spowolniło. Nagle poczułam, że zaczynam dzięki temu odpoczywać. Te pare minut zadziałały jak reset dla głowy i balsam dla duszy.

Keep the distance.

Taki chwilowy chillout uświadomił mi, że czasami można nie robić zupełnie NIC, a to dla mnie duża sztuka. Posiedzieć, popatrzeć, nie myśleć – tak ja wiem, że niektóre osoby nie mają problemu z tą ostatnią cechą, ale mimo wszystko czy zawsze nasze działania muszą być po coś? Nie każdy potrafi wyłączyć się z rzeczywistości, nie myśleć, nie analizować, po prostu odstresować się. Ja nie wiedziałam, że tak potrafię, ale dla zachowania zdrowia psychicznego warto. To ważna umiejętność, niby nic szczególnego, ale bez tego dystansu i skupienia na TU i TERAZ można oszaleć, a przecież chodzi o to by zachować w życiu jakaś równowagę.

Spróbujcie na najbliższym spacerze zatrzymać się i nie robić nic, zobaczycie jakie to fajne 🙂

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz