NIE MA KOBIET BRZYDKICH…

… są tylko zaniedbane. Tak zawsze mówiła mi moja mama. Trudno się z Nią nie zgodzić, z biegiem czasu to powiedzenie nabiera coraz większego sensu.

Nie jest prawdą, że aby być kobietą zadbaną trzeba mieć kupę hajsu. Oczywiście on pomaga, ale nie w tym rzecz. Czasami kobiety na własne życzenie stają się po prostu Kopciuszkami, a podrasowując nawet najgorszego Kopciuszka możemy spotkać nieoczekiwanie prawdziwą księżniczkę. Wystarczy chcieć coś ze sobą zrobić lub po prostu zrobić dla siebie cokolwiek.

 

Kobiety zapominają o sobie zwłaszcza na urlopach. Tych macierzyńskich i tych wypoczynkowych zresztą też 🙂

Bo malować się nie ma dla kogo, bo po co, bo nie trzeba, bo nikogo nie spotkam, bo siedzę w domu, bo nie idę do pracy… wymówek jest całe mnóstwo. Najgorsze co można zrobić to poddać się temu marazmowi. Najlepsze z kolei co możemy od razu zrobić to zmienić myślenie. I zacząć od siebie. Wszystko co możemy zrobić robimy przede wszystkim dla siebie, a dopiero później dla innych. Jak dla siebie będziemy wystarczająco ładne to i inni to docenią, a nawet ich ocena nie będzie wtedy już taka istotna. Ważne żeby nam ze sobą, z naszym odbiciem w lustrze było dobrze. Wtedy poznamy swoją wartość.

 

Wiadomo, że nie wszystkie dni są kolorowe.

Cóż… nie są i pewnie nigdy nie będą. Taki jest naturalny cykl życia. Musi być gorzej żeby potem było lepiej. Kiedy taki nastrój dopada to nie rób nic na siłę. Takie działanie zawsze przynosi odwrotny efekt. Wiadomo natomiast, że prawdziwe piękno płynie z wewnątrz 🙂 zatem najpierw porządek tam w środku, a potem na zewnątrz. Równowaga emocjonalna to też dbanie o siebie i jest zdecydowanie ważniejsza niż uroda… Choćby księżniczka była nie wiem jak piękna, ale mając nieuporządkowaną głowę będzie po prostu… brzydka. Tak najdelikatniej pisząc. Ta metafora z księżniczką to też trochę na wyrost. Chodzi o to, że jeśli będziemy szczęśliwe to szczęście będzie od nas emanowało i to doda nam najwięcej uroku.

 

Wracając jednak do oprawy wizualnej.

Nie musisz chodzić na hybrydy by być postrzegana jako zadbana kobieta, wystarczy jednak, że przestaniesz obgryzać paznokcie i raz na tydzień lub choćby dwa, przypiłujesz ładnie płytki paznokci, pozbędziesz się skórek. Estetyka to podstawa.

Nie musisz chodzić do jean-provosta-loius-franka-davida na kurację odbudowującą dla swoich włosów jeśli Cię na nią nie stać. Myj regularnie włosy i raz na tydzień stosuj maskę.

Rób wszystko to na co pozwala Ci Twój budżet, myśl racjonalnie i dbaj o siebie racjonalnie. Nie rób czegoś ponad stan. Nie potrzebna Ci Maja Sablewska ani dr Szczyt. Sama wydobądź to co w Tobie najpiękniejsze. Walcz o siebie i nie zapominaj o swoich potrzebach, bo kiedy ty będziesz zadbana i zadowolona to i inni będą zadowoleni, a ich radość wróci do Ciebie. Lepiej być kopciuszkiem na balu niż tym przy okopconym kominku 🙂 nigdy nie zapominaj, że jesteś kobietą. Pełniąca różne role społeczne : matka, córka, siostra, synowa, pracownica, bratowa, przyjaciółka… ale przede wszystkim kobieta. Płeć piękna. Pamiętaj!

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz