(NIE)TYPOWO BABSKIE FILMY, KTÓRE POLECAM

babskie filmy

W ramach wolnego czasu można iść na spacer, poczytać książkę, napić się dobrej kawy, przespać, pomarzyć, pobiegać, poćwiczyć. Można tez obejrzeć fajny film.

Lubię dobre kino, ale nie takie komercyjne i tandetne. Romantyczną polską komedię oczywiście też zdarza mi się oglądać, ale tylko wtedy kiedy mam ochotę na coś maksymalnie banalnego. Jakoś średnio przemawiają do mnie filmy w których wszystko od początku jest jasne i wiadomo jaki będzie finał 🙂 Zdecydowanie bardziej wolę filmy z ambitniejszą fabułą, alternatywne i często mniej znane.

Polecam Wam kilka moich ulubionych (nie tylko) babskich filmów z tej lepszej półki, którym na Filmwebie po prostu nie można dać mniej niż 8 gwiazdek 🙂

1. „Angielski Pacjent”. Boski Ralph Fiennes w genialnym wyciskaczu łez z ciekawym wątkiem z okresu II wojny światowej.

2. „Głowa w chmurach”. Sama nie wiem czemu dopiero niedawno odkryłam ten film, a wcześniej zwyczajnie mi umknął. Świetny ! Jednakże nie można spodziewać się niczego innego po filmie w którym gra Penelope Cruz razem z Charlize Theron. Wspaniała historia miłosna, również z tłem historycznym 🙂

3. „Elegia”. Tu również główna rola w wykonaniu Penelope jak zwykle pięknej i zmysłowej. Wzruszający i kontrowersyjny zarazem.

4. „Malowany welon”. Naprawdę mistrzowski film o prawdziwych uczuciach, które trzeba odkryć i zrozumieć z czasem.

5. „Dobry rok”. Tę pozycję widziałam wielokrotnie, gdyż uwielbiam niezwykle charyzmatycznego Russela Crowe. Genialny film o tym co naprawdę ważne w życiu.

6. „Miłość w czasach zarazy”. Jedyny w swoim rodzaju aktor Javier Bardem w filmie o cudownej miłości, która przetrwa wszystko

7. „Julietta”. Wrzuciłam do tego zestawienia najnowszy film Almodovara, choć każdy jest niepowtarzalny. Uwielbiam tego reżysera, cechuje go raczej mocne i kobiece zarazem kino.

8. „Jeden dzień”.  Bardzo przyjemny w odbiorze romantyczny film z piękną Anne Hathaway. Wzruszający obraz do obejrzenia we dwoje.

9. „Czas na miłość”. Znakomita komedia romantyczna, jak sam tytuł mówi, o przemijającym czasie i miłości 🙂

10. „Kochanice króla”. Bardzo namiętny film wpisany w historyczne wydarzenia Anglii. Poza tym gra w nim Scarlett Johansson i Natalie Portman. Warto obejrzeć.

Jestem kinomaniaczką i mam wiele ulubionych pozycji filmowych, dlatego naprawdę bardzo trudno było mi wybrać tylko kilka. Bardzo! To istne perełki, choć na pewno nie wszystkie 🙂

 

 

Jeśli spodobał Ci się mój wpis będzie mi miło jeśli go polubisz i/lub udostępnisz.

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/SuperMammaBlog/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/supermamma.pl/

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz