WARSZAWA DLA DZIECI I NIE TYLKO

Sezon na wychodne rozpoczęty (choć pogoda w tym roku jest wyjątkowo kapryśna). Warszawa jest piękna i można w niej fajnie spędzać czas. Wiadomo. Dziś przedstawiam Wam moją subiektywną listę miejsc (głównie plenerowych), które są przyjazne dzieciom i dorosłym. Miejsca do których warto się wybrać i odwiedzić, zwłaszcza wiosną czy latem.

  1. Park Fontann na Podzamczu. Po pierwsze świetna lokalizacja, po drugie duża przestrzeń. Fakt, że latem są tam dzikie tłumy, ale każdy znajdzie dla siebie ten kawałek podłogi 🙂  Po trzecie latem działają nie tylko duże fontanny przy których można usiąść i się zrelaksować,ale również działają takie małe wyskakujące z chodnika strumienie, które w upalne dni są nie lada gratką dla najmłodszych. Po czwarte tuż obok jest świetny plac zabaw, więc naprawdę miejsce bardzo przyjazne i godne polecenie. Nie sposób się tam nudzić. Ponadto, w sobotnie wieczory odbywają się pokazy w multimedialnym Parku Fontann i miejsce to zmienia się w kolorowe show, które warto zobaczyć.

  2. Starówka i Nowy Świat. Często urządzaliśmy sobie wyprawy rowerowe całą rodziną właśnie na Starówkę, zaczynając od Al. Ujazdowskich, przez pl. Trzech krzyży, Nowy Świat i docelowo pl. Zamkowy. Na Starówce jest masa kawiarenek w których można się zatrzymać i napić czegoś ciepłego/bądź zimnego w zależności od pogody 😉 Zresztą, zawsze dużo się tam dzieje. Dla wózka opcja ta może niekoniecznie się sprawdza, ale można znaleźć trasę która nie będzie mocno uciążliwa dla najmłodszych.

  3. Bulwary nad Wisłą. Pozostając w tej samej lokalizacji proponuję kolejne nadwiślańskie miejsce. Jak ja lubię tam chodzić (lub jeździć na rowerze) latem. Wszystkie te knajpki są mega pozytywne i z tak dobrą energią, że chce się tam wracać. Z atrakcji dla dzieci jest przeprawa promem na drugą stronę Wisły. Można również popłynąć tramwajem wodnym, aż do Serocka (jeszcze nie próbowaliśmy, ale sprawdzimy). Na drugim brzegu Wisły jest za to plaża i kolejne fajne miejscówki.

  4. ZOO. Każdy musi iść do tego miejsca w Warszawie, po prostu każdy 🙂 Myślę, że specjalnie nie muszę nikogo zachęcać, bo kolejki które generują się pod warszawskim ZOO są naprawdę imponujące. W środku masa miejsca, masa zwierzaków, roślinności oraz kawiarenki i plac zabaw. Dla dzieciaków idealne miejsce, choć nogi w drodze powrotnej bolą 🙂 niedaleko ZOO jest też fajny park linowy – w sam raz dla starszych pociech.

  5. Ogród botaniczny w Powsinie. Uwielbiam tam jeździć, bo to miejsce piękne i magiczne. Można się wyciszyć i porządnie zrelaksować na świeżym powietrzu. Z ogrodu niedaleko już do Parku Kultury w Powsinie, gdzie można zrobić ognisko, jest plac zabaw, a nawet basen. Wspaniałe miejsce dla całej rodziny nawet na całodniową wycieczkę. Jeszce fajniej pojechać tam na rowerach. Byliśmy – polecam 🙂

  6. Pałac w Wilanowie. To miejsce idealne na niedzielny spacer. Dzieciaki może niespecjalnie mają tu pole do popisu, ale jest dużo miejsca i spokoju, który dzieciom tez jest potrzebny, a już na pewno im nie zaszkodzi. Na fajna wyprawę można się też wybrać nie wchodząc na teren Pałacu lecz idąc boczną, nieco ukryta drogą. Wtedy pałac w Wilanowie można podziwiać z innej perspektywy i innego brzegu. Przy okazji zapewniając dzieciom tajemniczą wyprawę w nieznane 🙂 Wiem przecież, że dzieci kochają takie scenariusze. To miejsce nadaje się do takich zabaw. Gdyby jakimś cudem dzieci nie zmęczyły się spacerem, to niedaleko Pałacu jest sympatyczny plac zabaw i tam już powinny spalić więcej kalorii 🙂

  7. Pałac Kultury i Nauki. Jak dla mnie jest on po prostu brzydki, ale nie da się ukryć (chcąc nie chcąc), że jest symbolem Warszawy. W PKiN-ie jest kino, teatr czy muzea. Można odbyć fajne warsztaty. W zeszłym roku byliśmy w Muzeum Domków dla lalek – świetnie i niesamowite! Poza tym przed Pałacem tez dużo się dzieje np. zloty food trucków lub inne imprezy plenerowe. Trzeba tylko śledzić kalendarz co i kiedy. Można także wjechać na 30 piętro Pałacu i pokazać dzieciom panoramę Warszawy. Na pewno im się spodoba.

  8. Centrum Nauki Kopernik. Miejsce idealne na pochmurne dni (ale na te upalne również). Można tam bardzo ciekawie spędzić wiele godzin. Nie można za to się tam nudzić i gwarantuję, że tyle samo frajdy z wizyty w Centrum Kopernika będą miały dzieci co i dorośli. Jest też specjalna strefa dla najmłodszych. Polecam.

  9. Ogrody BUW. Kto jeszcze nie zna tego miejsca, ten szybko powinien nadrobić zaległości, bo to cudowne i klimatyczne miejsce. Nietypowy spacer po gmachu Biblioteki UW, zwłaszcza w okresie kiedy większość roślinności kwitnie, to jest naprawdę raj. Cieszy oko i serce. Stąd również można podziwiać piękny widok na Warszawę, na centrum i na Wisłę, można poleżeć na trawce i odpocząć. Czego chcieć więcej?

  10. Plaża na Wisłą, Stadion Narodowy i Saska Kępa. Prawa strona Wisły była przez długi czas niedoceniana i zapomniana, ale teraz przeżywa swój Renesans. Często jeździmy tam na rowerach. Można posiedzieć na kocyku na plaży (fakt mogłaby nie być tak zasyfiona), obok jest plac zabaw i dodatkowo w tle Stadion Narodowy, który też trzeba zobaczyć. Warto również przejść się urokliwymi uliczkami Saskiej Kępy lub chociaż usiąść gdzieś na Francuskiej 🙂

A jakie miejsca Wy polecacie? Czy Wasze propozycje pokrywają się z moją listą czy są zupełnie różne? Jeśli różne to chętnie dowiem się o nowym i ciekawych miejscówkach.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz