WRESZCIE JEST!

Mój od dawna wyczekiwany, radosny, jedyny i niepowtarzalny. Maj.

Jest to ten okres w roku, który daje mi najwięcej radości. I nie chodzi tylko o to, że w maju mam urodziny 🙂 Poza tym, odkąd urodziła się Ala, te moje zeszły na dalszy plan (świętujemy dzień po dniu, ja-28, ona-29 maja). Choć nie powiem odbiór urodzinowych życzeń zawsze jest miły 🙂

Kwitną kwiaty, kwitnie życie.

Wiosna to taki czas kiedy wszystko budzi się do życia i zaczyna kwitnąć od nowa. I ja czuję się podobnie. Ten miesiąc jest dla mnie przełomowy i to w nim, a nie w grudniu jak dla mnie mógłby być Sylwester. Uwielbiam patrzeć na te udekorowane soczystą zielenią drzewa, które po tygodniu wyglądają już zupełnie inaczej. Dlatego warto cieszyć się tym co za oknem, bo strasznie galopuje ta matka natura. Uwielbiam zapach mojego ukochanego, kwitnącego bzu. Wczoraj wiedzieliśmy pierwsze kwiaty i już przebieram nogami na myśl o spacerze wśród takich drzew. Sami zasadziliśmy w zeszłym roku w naszym ogródku bez i w tym roku wypuszcza piękne liście, ale jeszcze bez kwiatów, w każdym razie ten bez będzie tylko mój! 🙂 Uwielbiam bukiety konwalii zerwanych prosto z ogródka. Przede wszystkim uwielbiam wydłużający się dzień i cieplejszą temperaturę, ale nie za ciepłą, idealną, tylko teraz, tylko w maju. Dzięki temu można chodzić na dłuższe spacerki i spędzać więcej czasu na powietrzu.

Świętujemy.

Oczywiście wisienką na torcie, tak jak na początku wspomniałam, właściwie kwintesencją tego miesiąca są dla mnie urodziny Alusi, które stanowią okazję do rodzinnego spotkania przy pysznym torcie. Jest też dzień Matki, podczas którego mogę zarówno złożyć jak i przyjąć życzenia. Ten miesiąc jest po prostu bardzo optymistyczny! Niech dowodem na to będzie dzisiejszy dzień – 1 maja, to właśnie dziś Juleczka odniosła kolejny sukces i po raz pierwszy przekręciła się z pleców na brzuszek!!!! Jest powód do dumy! Jednym słowem: idealnie.

Kocham wiosnę za kolory i zapachy, za niebanalne piękno i prostotę . Lubię ją zdecydowanie za wszystko, gdyż to ona motywuje, zachęca do podejmowania różnych działań, urzeka tempem zmian. Taka właśnie jest wiosna. Wiosna uśmiecha się do nas i daje duże pozytywnej energii. Wiosna jest po prostu fajna. A Wy? Też tak lubicie tę porę roku jak ja ?

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz