ZAWÓD MATKA

Kim właściwie jest matka?

Wymienię kilka innych zawodów, które przychodzą mi do głowy, a więc zawód matka to dla mnie: opiekunka, powierniczka, kucharka, sprzątaczka, ogrodniczka, kelnerka, nauczycielka, kierowca, lekarz, czarodziejka, animatorka, piosenkarka, tancerka, powieściopisarka, kosmetyczka…  Hmm… czy to już wszystko? Nie wydaje mi się. Po ilości obowiązków można byłoby pomyśleć, że matka to nie człowiek tylko robot, albo chociaż jakaś multifunkcyjna maszyna.

Po czym poznać, że jesteś świeżo upieczoną matką?

Wygląd. Podobno w modzie jest naturalne piękno. Pod oczami młodej matki szybko pojawiają się 100% naturalne ciemne przebarwienia określane jako wory pod oczami. Spowodowane notorycznym brakiem snu, ale można się do tego przyzwyczaić. Podobno.

Odżywianie. Nie ma się co oszukiwać matka nie pije ciepłej kawy ani nie je ciepłych posiłków. Dziecko o to bardzo dba.

Dodatki. Kolczyki, bransoletki, naszyjniki, pierścionki, wszelkie ozdoby matce są zbędne. Taki luksus musi jeszcze poczekać.

Higiena. Samotny prysznic? Nie! Już nie! Co innego w towarzystwie malucha, którego szum wody tak bardzo uspokaja. Matka dziecku nie odmawia. W zasadzie nie ma wyjścia.

Styl. Okazuje się, że nawet modna mama na szpilkach, po porodzie wybierze płaskie trampki. Przypadek? Nie sądzę. Do tego legginsy bądź dresy i stylówa gotowa.

Wieczór. Książka? Film? A może romantyczny wieczór? Czemu nie, tylko tak się składa, że matka jedyne o czym marzy to sen, ale dziecko właśnie płacze, że chce jeść …

Jeśli spodobał Ci się mój wpis będzie mi miło jeśli go polubisz i/lub udostępnisz.

Polub moją stronę na Facebooku 

https://www.facebook.com/SuperMammaBlog/

Zajrzyj na mój Instagram

https://www.instagram.com/supermamma.pl/

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz